DCNews Sport Volei SCM ''U'' Craiova a pierdut în Austria, în Cupa Challenge

SCM ''U'' Craiova a pierdut în Austria, în Cupa Challenge

SCM U Craiova a fost învinsă de echipa austriacă Union Raiffeisen Waldviertel, cu scorul de 3-1 (29-27, 25-17, 16-25, 25-22), marţi seara, la Zwettle, în prima manşă a turului al doilea al Cupei Challenge la volei masculin.

Medaliata cu bronz în ediţia trecută a Diviziei A1 s-a înclinat după o oră şi 46 de minute.

Cei mai buni jucători ai echipei craiovene au fost Filip Sestan, cu 18 puncte, şi Laurenţiu Lică, 17 puncte. De la austrieci s-au remarcat Lars Bornemann, 21 puncte, Lukasz Szarek, 14 puncte, şi Niels De Vries, 10 puncte.

Meciul a fost arbitrat de bulgarul Milan Todorov şi de turcul Bulent Bozkurt.

Manşa secundă va avea loc pe 27 noiembrie, la Craiova.
AGERPRES

Citește mai multe din Volei
Citește mai multe din Volei