DCNews Stiri Mircea Badea îl ironizează pe Emil Boc

Mircea Badea îl ironizează pe Emil Boc

Realizatorul emisiunii "În gura presei" de la Antena 3, Mircea Badea, a comentat ironic vacanța pe bani publici a lui Emil Boc la New York. 

Emil Boc a mers într-o vacanță de lux la New York, cu ocazia reuniunii ONU, când era premier. El a fost însoțit de o delegație de 35 de persoane. Deplasarea grupului a costat aproape 470.000 de dolari. 

"De ce a mers la New York, să vadă zgârie-nori? La înălţimea lui Boc, şi intrarea de la metrou e zgârie-nori", a comentat Mircea Badea, cu umor, miercuri, în pasa din emisiunea "Sinteza zilei". 

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri