DCNews Stiri Incendiu la o fabrică de prelucrare a furnirului, din Brăila. O persoană a fost găsită decedată

Incendiu la o fabrică de prelucrare a furnirului, din Brăila. O persoană a fost găsită decedată

FOTO: ISU Brăila

O persoană a fost găsită decedată în hala unei fabrici de prelucrare a furnirului, din Siliștea (Brăila), care a fost cuprinsă de un incendiu puternic. 

Incendiul se manifestă generalizat pe o suprafață de aproximativ 1.500 mp, transmite IGSU.

”Până la sosirea forțelor de intervenție, de la locul evenimentului s-au autoevacuat 12 persoane. Până la acest moment, pentru gestionarea situației au fost alocate 4 mașini de stingere, 1 autoscară și 1 ambulanță SMURD de la nivelul ISU Brăila.

Totodată, în sprijin au fost trimise alte 2 mașini de stingere de la ISU Galați”, se arată în comunicat.

”În urma căutărilor desfășurate în interiorul halei, a fost identificată o persoană decedată. Incendiul a fost localizat, nu mai există pericol de propagare”, au transmis cei de la ISU Brăila.

Misiunea este în dinamică.

Știre în curs de actualizare...

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele