DCNews Stiri UPDATE: Ministerul Sănătății: Ce s-a descoperit în restaurant! Dâmbovița: Plan Roșu de Intervenție după ce mai multe persoane au prezentat semne de toxiinfecție

UPDATE: Ministerul Sănătății: Ce s-a descoperit în restaurant! Dâmbovița: Plan Roșu de Intervenție după ce mai multe persoane au prezentat semne de toxiinfecție

farfurie mâncare cu rol ilustrativ / Fotografie de la Boris Hamer: https://www.pexels.com/ro-ro/fotografie/mancare-produse-alimentare-masa-por-ie-16014227/

Plan Roșu de Intervenție la Oncești, după ce mai multe persoane au prezentat semne de toxiinfecție!

UPDATE:  Comunicat de presă privind măsurile dispuse de către DSVSA Dâmboviţa în cazul suspiciunii de toxiinfecţie alimentară apărute în cadrul evenimentului organizat în Comuna Voineşti, în noaptea de 9 spre 10 mai 2026:

„În urma semnalării primite prin intermediul Sistemului Naţional Unic pentru Apeluri de Urgenţă 112, potrivit căreia mai multe persoane participante la un eveniment organizat în sat Onceşti, comuna Voineşti au prezentat simptome digestive specifice unei suspiciuni de toxiinfecţie alimentară, inspectorii din cadrul Direcţiei Sanitare - Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Dâmboviţa s-au deplasat, în regim de urgenţă, la locaţia unde s-a desfăşurat evenimentul, în vederea efectuării controlului oficial şi a evaluării condiţiilor de preparare, manipulare, depozitare şi servire a preparatelor culinare.

În cadrul controlului oficial au fost verificate condiţiile igienico-sanitare existente, modul de organizare a fluxului tehnologic, starea de igienă a spaţiilor şi a echipamentelor utilizate, respectarea condiţiilor de temperatură pentru păstrarea materiilor prime şi a produselor finite, precum şi documentele privind trasabilitatea produselor alimentare utilizate la prepararea meniurilor servite participanţilor.

Totodată, au fost identificate şi evaluate toate produsele alimentare existente la momentul controlului, fiind dispuse măsuri în conformitate cu legislaţia sanitar veterinară şi pentru siguranţa alimentelor în vigoare.

Având în vedere gravitatea situaţiei şi existenţa unei suspiciuni că alimentele servite în cadrul evenimentului ar fi putut reprezenta sursa îmbolnăvirii, s-a dispus măsura suspendării temporare a activităţii unităţii până la identificarea cauzei care a determinat apariţia simptomelor digestive la persoanele participante la eveniment.

Cazul este investigat în colaborare cu instituţiile competente din judeţul Dâmboviţa”, a transmis director executiv, Dr. Tolea Sandu Marius.

UPDATE: Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, după ce zeci de persoane de la un restaurant din localitatea dâmboviţeană Onceşti au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecţie alimentară, informează, duminică, IPJ Dâmboviţa.

„La data de 10 mai a.c., în jurul orei 00:55, poliţiştii din cadrul Secţiei 5 Poliţie Rurală Voineşti au fost sesizaţi cu privire la faptul că la un restaurant din comuna Voineşti, mai multe persoane acuză stări de rău, fiind posibilă existenţa unei toxiinfecţii alimentare. Din primele verificări, poliţiştii au stabilit faptul că la faţa locului ar fi fost în desfăşurare două evenimente, găzduind în total circa 350 de persoane, care, după ce ar fi consumat produsele alimentare oferite de restaurant, ar fi acuzat stări de rău, specifice unei toxiinfecţii alimentare", precizează IPJ Dâmboviţa.

UPDATE: Ministerul Sănătății a transmis un comunicat de ultimă oră.


Inspectorii sanitari din cadrul Direcției de Sănătate Publică Dâmbovița ​au suspendat activitatea restaurantului din comuna Voinești, sat Onești, județul Dâmbovița și au aplicat amenzi în cuantum de 51000 de lei pentru abateri grave de la normele de igienă și sănătate publică.


​Principalele nereguli:


- ​Igienă deficitară: Lipsa triajului epidemiologic zilnic. Personal cu răni la mâini, unghii neîngrijite și igienă precară.


- ​Nereguli de personal: 5 lucrători zilieri fără control medical efectuat.


- ​Curățenie improprie: Lipsa dezinfectanților avizați și folosirea hainelor vechi pe post de lavete.


- ​Siguranță alimentară: Absența probelor de laborator pentru prăjituri și tort.


​Pe lângă amenzile aplicate conform HG 857/2011, au fost prelevate 16 probe alimentare și teste de sanitație pentru analize amănunțite.


Reamintim că, într-un restaurant din comuna Voinești au avut loc 2 evenimente la care au participat peste 300 de persoane.

Din cele 41 de persoane (adulți și copii) cu simptomatologie digestivă (vărsături, greață, diaree), care au ajuns la spital, niciunul nu a ramas internat.

------

Știrea inițială:

Mai multe persoane aflate la un salon de evenimente din Oncești au prezentat, în noaptea de sâmbătă spre duminică, semne de toxiinfecție și pentru câteva ore a fost activat Planul Roșu de Intervenție, informează ISU Dâmbovița.

„În cursul acestei nopți, în urma unui apel la numărul unic de urgență 112, a fost semnalată o posibilă toxiinfecție alimentară în localitatea Oncești, la un salon de evenimente. Având în vedere numărul mare de persoane implicate în eveniment, a fost activat Planul Roșu de Intervenție, în vederea optimizării misiunii de răspuns”, precizează ISU Dâmbovița.

La locul intervenției au fost direcționate de urgență 11 autospeciale SMURD, o autospecială de transport persoane multiple, 17 autospeciale din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Dâmbovița, o autospecială cu medic tip C și două autospeciale medicale tip A.

Începând cu ora 3:27 Planul Roșu de Intervenție a fost dezactivat.

Conform ISU Dâmbovița, au fost evaluate 25 de persoane, iar după acordarea primului ajutor, 15 adulți și doi copii au fost transportați la spital pentru îngrijiri suplimentare. La unitatea de primiri urgențe din Câmpulung s-au prezentat 13 persoane, deplasându-se cu mijloace proprii. 

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri