DCNews Stiri Barack Obama a anunțat ce va face la 2 săptămâni după alegerile din SUA

Barack Obama a anunțat ce va face la 2 săptămâni după alegerile din SUA

Fostul președinte american, Barack Obama, a anunțat data publicării primei părți a cărții memorialistice pe care a scris-o. Acesta a spus că volumul va „încerca să ofere o relatare sinceră asupra președinției mele”. Astfel, volumul va fi lansat pe 17 noiembrie, la doar două săptămâni după alegerile prezidențiale din SUA.

„Nu există senzație mai bună decât terminarea unei cărți și sunt mândru de asta”, a scris Barack Obama pe Twitter.

În carte, Obama scrie despre gestionarea la crizei financiare, despre legislația referitoare la reforma sănătății cunoscută sub numele de Affordable Care Act sau Obamacare și despre operațiunea SUA din Pakistan în 2011, finalizată cu uciderea liderul Al-Qaeda, Osama Bin Laden.

Fostul lider american a mai scris trei cărți, inclusiv Visuri de la tatăl meu și Îndrăzneala de a spera, precum și o carte pentru copii, potrivit BBC.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele