DCNews Politica Magistrați eliberați din funcție de Iohannis

Magistrați eliberați din funcție de Iohannis

 Preşedintele Klaus Iohannis a semnat vineri decretele de eliberare din funcţie a mai multor magistraţi. 

Potrivit unui comunicat al Administraţiei Prezidenţiale, este vorba despre magistraţi care se pensionează: 

* Aurora Popa - judecător la Curtea de Apel Oradea a Aurorei Popa; 

* Răsvan Gabriel Şerban - judecător la Judecătoria Craiova; 

* Alis-Maria Velicovici - judecător la Judecătoria Craiova; 

* Liliea Canache - judecător la Judecătoria Craiova; 

* Mircea-Viorel Popa - judecător la Tribunalul Călăraşi; 

* Mihaela Ghintuială - judecător la Judecătoria Vaslui. 

[citeste si]

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica