Premierul Emil Boc le-a cerut parlamentarilor PDL să se concentreze pe alegerile din 2012, avertizând-i că principala prioritate a pedeliştilor va fi să-i dea un premier preşedintelui după alegerile generale.
Astfel, criza, sărăcia, şomajul, scumpirile... toate pică în faţa obiectivului major al PDL- câştigarea alegerilor de anul viitor. Într-o înregistrare obţinută în exclusivitate de Antena3 de la întâlnirea premierului cu parlamentarii PDL, Emil Boc le spune acestora că pe primul loc este interesul partidului.