DCNews Stiri După Netflix, Disney+ va lua aceeași decizie privind partajarea conturilor

După Netflix, Disney+ va lua aceeași decizie privind partajarea conturilor

Foto cu caracter ilustrativ: Pexels

Șeful Disney Bob Iger a spus că serviciul principal de streaming al companiei va lua măsuri contra partajării conturilor. 

Acest lucru se va întâmpla începând cu luna iunie şi se va extinde în luna septembrie, a transmis Bob Iger, în cadrul unui interviu pentru CNBC.

În luna iunie măsura se va aplica într-un număr restrâns de ţări, urmând ca în septembrie să se aplice în mult mai multe regiuni. Astfel, Disney+ va lua aceeași decizie ca Netflix, care și-a dublat numărul abonaților, în cele două luni de după implementărea măsurii de interzicere a partajării conturilor.

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri