DCNews Stiri Surpriză de proporții! Pe cine a reținut DNA în dosarul Apa Nova

Surpriză de proporții! Pe cine a reținut DNA în dosarul Apa Nova

Potrivit surselor judiciare citate de Agerpres, Alexandru Zamfir, administrator al SC Funvertising, a fost reținut în urma unor audieri, sub acuzațiile de evaziune fiscală și spălare de bani.

Surse judiciare au explicat că Alexandru Zamfir ar fi persoana care organiza scoaterea și plasarea de bani din firmele implicate în acest dosar.

Procurorii DNA Ploiești au dispus începerea urmăririi penale în dosarul Apa Nova față de Costin Berevoianu, fost consilier personal al primarului general al Capitalei, Sorin Oprescu, oamenii de afaceri Vlad Moisescu și Ovidiu Semenescu și față de francezul Bruno Roche, fost director general al Apa Nova București. Acuzațiile aduse celor patru sunt de cumpărare de influență și trafic de influență.

[citeste si]

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele