DCNews Stiri Staţie de metrou, inundată după o avarie RADET

Staţie de metrou, inundată după o avarie RADET

Birourile angajaţilor Metrorex din staţia de metrou Griviţa au fost inundate după ce o conductă a RADET s-a spart. 

Apa scursă din tavan peste birouri, documente şi calculatoare nu a ajuns la liniile electrificate, astfel că circulaţia metroului nu a fost îngreunată. 

Angajaţii Metrorex s-au trezit cu apa în cap, la propriu, după ce conducta situată chiar deasupra birourilor lor s-a spart, iar apa s-a infiltrat prin tavan. 

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri