DCNews Stiri Premierul Marcel Ciolacu discută la Palatul Victoria cu primarii din București

Premierul Marcel Ciolacu discută la Palatul Victoria cu primarii din București

FOTO: Agerpres

Marți după-amiază, premierul Marcel Ciolacu a avut o întâlnire de lucru la Palatul Victoria cu primarii din București și miniștrii responsabili de gestionarea traficului și asigurarea energiei termice pe timpul iernii.

La întâlnire au participat primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, și primarii de sector: George Tuță (Sector 1), Rareș Hopincă (Sector 2), Robert Negoiță (Sector 3), Daniel Băluță (Sector 4), Cristian Popescu Piedone (Sector 5) și Vlad Popescu Piedone, noul primar ales al Sectorului 5.

Din partea Guvernului, au fost prezenți miniștri cu responsabilități cheie în aceste domenii, printre care Sorin Grindeanu (Transporturi), Cătălin Predoiu (Interne), Sebastian Burduja (Energie), Adrian Veștea (Dezvoltare) și Ligia Deca (Educație).

Discuțiile s-au concentrat pe soluționarea problemelor de trafic din Capitală, precum și pe măsurile necesare pentru a asigura furnizarea neîntreruptă a energiei termice în sezonul rece.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele