DCNews Stiri Violator român în serie, arestat în Italia. Răpea victimele

Violator român în serie, arestat în Italia. Răpea victimele

Pentru moment au fost identificate doar două victime, însă se pare că lista violatorului este mult mai lungă. Primele două victime identificate sunt două ucrainence. 

Carabinierii din Salerno l-au arestat sâmbătă pe românul în vârstă de 36 de ani sub acuzația de viol, relatează StiriDiaspora.ro. 

În ianuarie, el a bătut și a violat o ucraineancă de 27 de ani, după ce a sechestrat-o timp de patru zile. Aceasta a fost bătută și forțată să întrețină relații intime. Femeia i-a mărturisit că știe despre cel puțin o altă victimă a atacatorului său.

Așa au ajuns carabinierii la o altă victimă de origine ucraineană de 41 de ani, care a mărturisit că a suferit aceleași orori timp de cinci zile, în august 2020.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele