Un bărbat s-a sinucis din cauza problemelor de la serviciu. Omul era cercetat într-un dosar de furt, iar, din această cauză, colegii de serviciu îl marginalizau.
Un bărbat de 54 de ani, din judeţul Vrancea, s-a sinucis. Bărbatul a plecat la serviciu în localitatea Păuleşti, aşa cum o făcea în fiecare dimineaţă, dar, de această dată, nu a mai ajuns la muncă. Omul a mers într-o anexă din curte şi s-a spânzurat.
Familia şi prietenii ştiau că omul avea probleme la serviciu şi pun gestul său teribil pe seama acestora, potrivit România TV.
Preşedintele societăţii la care lucra omul a confirmat că el fusese vizat de o anchetă legată de tăieri ilegale de lemne din pădure. Dar susţine că nu ştia că omul era marginalizat de colegi.