Aproximativ 55.000 de persoane au ieșit în stradă, joi, în Paris, pentru a protesta. Tineri cu cagule pe față s-au luat la bătaie cu agenți ai forțelor de ordine.
Protestatarii au ieșit în stradă pentru a-și manifesta revolta față de noua lege a muncii, prin care este prelungit programul de lucru, potrivit Le Figaro. Manifestațiile nu au fost pașnice. Tineri protestatari cu cagule pe față s-au luat la bătaie cu forțele de ordine.
Protestatarii violenți au aruncat spre forțele de ordine cu stile incendiare. Zeci de persoane au fost reținute.