O petrecere din Berlin a fost oprită de poliție, după ce s-a descoperit că în locație se afla un număr mult mai mare de persoane decât permite legea. La petrecere participau 600 de persoane, deși legea permite doar 250.
Germania se confruntă cu o creştere a numărului de cazuri COVID-19. Prin urmare, Guvernul impune tot mai multe măsuri de restricţie, principalele vizate fiind evenimentele cu public, scrie digi24.ro.
”Scopul principal este să evităm un nou lockdown”, a declarat primarul oraşului Frankfurt, Peter Feldmann.