DCNews Sport Jules Bianchi a ieșit din comă. Pilotul de Formula 1 continuă recuperarea după accidentul din Japonia

Jules Bianchi a ieșit din comă. Pilotul de Formula 1 continuă recuperarea după accidentul din Japonia

Pilotul de Formula 1 Jules Bianchi, care a suferit un accident groaznic în Marele Premiu al Japoniei, de pe 5 octombrie, este pe calea cea bună în procesul de recuperare.

Familia francezului a anunţat că Jules Bianchi nu mai este în comă indusă şi respiră singur, scrie gsp.ro. Din păcate însă, pilotul este încă în spital în stare critică şi nu e conştient.

Traumatism cranioencefalic a fost diagnosticul pus de medici pilotului, care a fost operat imediat după accident, pentru a i se înlătura un hematom cranian.

Vezi și: Jules Bianchi, Formula 1: Pilotul echipei Marussia, la spital în stare de inconștiență

 

Iată accidentul suferit de Jules Bianchi:

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport