DCNews Stiri Gabriel Tamaş, arestat: a condus băut cu 207 km/h

Gabriel Tamaş, arestat: a condus băut cu 207 km/h

Potrivit corespondentului Gazetei Sporturilor în Israel, fotbalistul în vârstă de 35 de ani a dat de bucluc din cauza alcoolului. Acesta a fost arestat în noaptea de luni spre marţi, după ce a fost surprins conducând pe o autostradă din Israel cu o viteza de 207 kilometri/oră. Mai mult, fotbalistul era şi sub influenţa alcoolului. 

Incidentul a fost dezvăluit de site-urile maariv.co.il și walla.co.il. Potrivit poliției, Tamaș avea o alcoolemie de 0.77 g/l alcool pur în aerul expirat, de trei ori mai mare decât limita legală în Israel.

Fotbalistului i-a fost confiscată mașina, în care se mai aflau doi pasageri, și a rămas fără permis de conducere timp de 30 de zile. Gabriel Tamaș se află în prezent la tribunalul din Petah Tikva, unde așteaptă să fie judecat. 

Tamaş este fotbalist la echipa israeliană Hapoel Haifa din 2017.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele