DCNews Stiri Dan Tudorache: Premii pentru elevii de la Clubul Copiilor Sector 1, pentru rezultate deosebite

Dan Tudorache: Premii pentru elevii de la Clubul Copiilor Sector 1, pentru rezultate deosebite

În cadrul festivității, au fost recompensați elevii care au participat la diverse concursuri naționale, organizate și desfășurate în țară, în anul școlar 2017-2018, în mai multe domenii precum: informatică, gimnastică aerobică și ritmică, teatru, fotbal, muzică. De asemenea, au fost premiați și șase profesori coordonatori, în semn de apreciere din partea comunității locale și a Primarului Sectorului 1 pentru rezultatele deosebite obținute. Fiecare dintre cei 181 de elevi a primit suma de 1.000 lei, iar fiecare profesor a primit suma de 3.000 lei.

"Vom premia întotdeauna performanțele elevilor, pentru că valoarea și munca susținută trebuie recunoscute și recompensate", a afirmat Primarul Sectorului 1, Dan Tudorache.

La propunerea Primarului Dan Tudorache, Consiliul Local al Sectorului 1 a aprobat, în ședința din 12 septembrie 2018, acordarea de stimulente financiare în valoare totală de 199.000 lei pentru elevii înscriși la Clubul Copiilor Sector 1 și pentru profesorii coordonatori ai acestora pentru rezultatele deosebite obținute la diferite concursuri în anul școlar 2017-2018.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele