DCNews Politica „Costică nașul” este „bătrânul de la București”, a dezvăluit Pavel Abraham

„Costică nașul” este „bătrânul de la București”, a dezvăluit Pavel Abraham

Pavel Abraham a oferit, la România Tv, mai multe detalii pe care Florin Anghel i le-a furnizat despre „bătrânul de la București”:

„Există un bătrân care are un Q7, culoarea cerului, un bleu argintiu, care este credibil să fie în compania președintelui României. (...) Acest om a asigurat toate legăturile la care ne-am referit până acum. (...) Nu este din București, este de lângă București, din Ilfov. La margine de București, la margine de lac, liniștit, are o căsuță liniștită omul. Are circa 60-62 de ani. Este un prieten foarte apropiat al șefului statului, din copilărie. Face politică la vârf în PDL”.

„Bătrânul de la București”, poreclit „Costică nașul”

Avocatul familiei Anghel a precizat că îl va propune ca martor pe „bătrânul de la București”, cunoscut drept „Costică nașul”.

Citește și: Consilier al lui Băsescu: Nu eu sunt \"Bătrânul\" lui Iacobescu. Fabulații

„Eu o să-l propun ca martor. Pot să-l identific personal acum. 

(...) Acest om a gestionat niște firme cu niște venituri deosebite, atât la Constanța, cât și la București, cu o regie puternică, care a avut mari probleme sub Ministerul Transporturilor. A avut contracte de 100 de milioane de euro cu niște firme. 

(...) A avut afaceri cu Mircea Băsescu. Lumea îi zice Costică Nașul”, a adăugat Pavel Abraham.

Vezi și: Dosarul Bercea și misterul \"Bătrânul de la București\". Cum comentează Ana Birchall și Mugur Ciuvică varianta lansată de DC News

Știri similare din categoria Politica Vezi toate articolele