DCNews Stiri Copilul căzut în fântână, salvat de pompierii militari constănțeni. La intervenție a fost trimis și un elicopter SMURD

Copilul căzut în fântână, salvat de pompierii militari constănțeni. La intervenție a fost trimis și un elicopter SMURD

UPDATE:  Salvatorii au reușit extragerea copilul din fântână, conștient și cooperant. ”A fost predat echipajelor medicale pentru evaluare de specialitate”, au transmis reprezentanții ISU Constanța.

Știre inițială

Un copil de 9 ani a căzut într-o fântână adâncă de aproape 20 de metri, în localitatea Mireasa, iar pompierii constănțeni sunt într-o luptă contracronometru pentru salvarea acestuia, transmite ISU Constanța.

”La fața locului au fost alocate 1 autospecială de stingere, 2 autospeciale de descarcerare și 2 ambulanțe SMURD. De asemenea, în sprijin, a fost trimis și 1 elicopter SMURD.

Din informațiile primite, copilul este conștient, iar salvatorii mențin permanent legătura cu acesta”. se arată în comunicatul ISU Constanța.

FOTO: ISU Constanța

Misiunea este în dinamică. 

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele