DCNews Stiri Bărbat luat la palme de polițist în fața secției de poliție

Bărbat luat la palme de polițist în fața secției de poliție

Un bărbat care se află sub control judiciar a fost pălmuit de un polițist pentru că filma cu telefonul mobil când nu era lăsat să intre în respectiva instituție. 

Imaginile au ajuns pe o rețea de socializare. 

Reacția violentă a polițistului s-a produs în momentul în care bărbatul a vrut să intre în Secția de Poliție numărul 9 din Capitală. Bărbatul care a filmat susține că polițistul i-a adresat cuvinte jignitoare, etichetându-l drept "infractor" fiindcă a venit la secție... nebărbierit.

Așa e la secția de poliție în 2020? E Secția 9 de poliție și mă înjură, nu mă lasă să intru, da? (...) Am fost pentru a semna o hârtie, iar agentul de la intrare mi s a adresat cam așa „Băi infractorule să te bărbierești că altfel nu mai intri la mine în secție.", a povestit bărbatul agresat pentru observator.tv.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele