DCNews Stiri Argeș: Doi tineri din Câmpulung, fată și băiat, fugiți din carantină

Argeș: Doi tineri din Câmpulung, fată și băiat, fugiți din carantină

Tinerii nu au fost găsiți la adresele declarate de carantină

Polițiștii din Câmpulung au constatat că un tânăr de 19 ani și o tânără de 20 de ani, ambii din municipiu, nu se aflau la adresa de izolare/carantinare declarată.

Potrivit Ziarulargeșul.ro, aceştia au fost sancționaţi contravențional cu amendă în valoare de 1.000 de lei de căciulă, iar situaţia a fost comunicată atât D.S.P. Argeș, cât și C.J.C.I. Argeș.

Polițiștii argeșeni recomandă tuturor cetăţenilor să nu se expună la riscuri, să păstreze distanțarea fizică, să poarte masca de protecție în toate spațiile publice închise și deschise, precum și să respecte interdicțiile cu privire la organizarea de evenimente private și cu privire la deplasarea/libera circulație în intervalul orar 23.00-05.00.

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri