DCNews Stiri Apple, lovitură de miliarde din cauza taxelor

Apple, lovitură de miliarde din cauza taxelor

O comisie europeană ar putea obliga Apple la plata a peste 8 miliarde de dolari, ca taxe și penalități, compania fiind acuzată că a folosit diverse tertipuri pentru a scăpa de plata acestora, scrie Antena 3.

Apple nu este singura companie care a intrat în atenția organismelor europene, pe listă aflându-se și Starbucks, Amazon și McDonalds.

O decizie în acest sens ar putea fi dată în luna martie.

[citeste si]

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri