DCNews Stiri Allen Coliban, făcut praf după ce a minţit în CV. "În ambalaj nu e marfa de pe etichetă. I-a privit în ochi şi i-a minţit"

Allen Coliban, făcut praf după ce a minţit în CV. "În ambalaj nu e marfa de pe etichetă. I-a privit în ochi şi i-a minţit"

Allen Coliban Foto: Facebook

"Știu că nu pare grav, mai ales când cineva care și-a plagiat doctoratul a ajuns prim-ministru, dar e. Brașovenii au votat, știau ei, un absolvent de Politehnică. Asta se știa despre Allen Coliban, candidatul USR la Primăria Brașov. Acum, după, s-a aflat că primarul nu a terminat facultatea. "E un tip cu liceu", vor spune mulți, fără să mai conteze că omul a absolvit altă facultate. În ambalaj nu e marfa de pe etichetă, despre care s-a trâmbițat în campanie. Pur şi simplu, Coliban i-a privit în ochi pe braşoveni şi i-a minţit:

"Am făcut Facultatea de Automatică și Calculatoare." E un deja-vu, o senzație că ai fost luat de fraier, iar românii trăiesc asta de 30 de ani. În mod clar, Coliban e un IT-ist capabil de performanță, cu firmă de succes, dar nu despre asta e vorba. S-a mințit, iar USR, parcă, e altceva, nu? Oameni noi în politică, adică noi ca mentalitate și transparență. Cine a avut interesul să colporteze situația studiilor lui Coliban, acum, e altă discuție interesantă.

Allen Coliban o să facă treabă bună în Brașov, dar pleacă cu un handicap. Va fi "ăla fără facultate", care a minţit şi cine știe ce mai ascunde... Problema nu e că Allen nu a absolvit Politehnica, ci că a spus că a făcut-o. Păcat.", a scris Paul Palencsar, jurnalist și teolog, pe Facebook. 

VEZI ŞI Allen Coliban (USR), primarul Brașovului, prins cu minciuna în C.V.

Știri similare din categoria Stiri Vezi toate articolele