DCNews Politica Personalități politice Răsturnare de situație la București după prezidențiale. Ciolacu: Vă spun un lucru despre care nu s-a vorbit

Răsturnare de situație la București după prezidențiale. Ciolacu: Vă spun un lucru despre care nu s-a vorbit

Gabriela Firea / Foto AGERPRES

”M-am uitat peste rezultatele alegerilor prezidențiale și vreau să vă spun un lucru despre care nu s-a vorbit. PSD a câștigat cele mai multe voturi, aici, în București. Este o realitate de care trebuie să ținem seama” a spus Marcel Ciolacu, la conferința PSD București, de alegeri. 

El a mai mărturisit că tot partidul s-a bucurat de victoria PSD la alegerile locale din 2016, din București. ”Victoria PSD la localele din 2016 s-a scris, în primul rând, în București. Gabi Firea și primarii de sector au făcut enorm pentru partid, tot partidul trebuie să respecte acest lucru” a spus Ciolacu. 

Afirmațiile vin după ce se zvonea că PSD a pierdut Bucureștiul, fiind acuzate procente mici în Capitală, la ultimele alegeri. 

Vezi și: Ciolacu, mărturisire despre Firea. Cine și de ce i-a tras frâna de mână: Partidul să recunoască

Știri similare din categoria Personalități politice Vezi toate articolele