DCNews Politica Personalități politice Ponta, despre cererea de grațiere a lui Popescu: „În calitate de ...”

Ponta, despre cererea de grațiere a lui Popescu: „În calitate de ...”

Ponta Nationala.jpeg

Premierul Victor Ponta a vorbit joi despre cererea de grațiere a lui Gică Popescu, fostul căpitan al naționalei de fotbal a României, condamnat la 3 ani și o lună de închisoare cu executare.

Victor Ponta a declarat că „în calitate de simplu cetăţean” susţine cererea de graţiere a lui Gică Popescu. „În calitate de şef al Executivului” însă, primul-ministru a spus că nu se poate pronunţa.

„Ca premier nu mă pot pronunţa. Ca simplu cetăţean al României, sigur că susţin cererea de graţiere”, a transmis premierul, citat de gandul.info, atunci când a fost întrebat dacă va susţine cererea de graţiere individuală a lui Gică Popescu.

Vezi și: Crin Antonescu semnează pentru grațierea lui Gică Popescu

Știri similare din categoria Personalități politice Vezi toate articolele