DCNews Sport Niculescu, victorie cu Sharapova. Simona Halep, reacție

Niculescu, victorie cu Sharapova. Simona Halep, reacție

"E o victorie mare şi o felicit din suflet, chiar i-am trimis un mesaj. M-am bucurat mult să văd că a reuşit şi ea.

Aşa cum am mai spus, Sharapova a fost un nume mare în tenis şi mereu când jucam contra ei chiar ne dorim să câştigăm. Şi eu am făcut-o anul trecut pentru prima dată şi mă bucur că şi Monica a făcut-o", a declarat Halep, potrivit TV Digi Sport. 

Monica Niculescu a învins-o luni seara în turul inaugural de la Doha pe Sharapova, după un meci palpitant de 3 seturi, scor 4-6, 6-4, 6-3.

Simona Halep va juca miercuri împotriva Ecaterinei Makarova. 

Perioada de incertitudine 

Jucătoarea de tenis Simona Halep, numărul 2 mondial, a declarat, luni, pe aeroportul Henri Coandă, că nu este sigură că poate juca în turneul de la Doha (Qatar), precizând că nu mai are dureri la picior, dar acesta este în continuare "un pic umflat". 

"Momentan sunt OK, dar voi decide când ajung acolo. Vreau să văd şi antrenamentul de mâine, pentru că eu voi juca abia miercuri. Voi vedea după (n.r. - antrenamentul de marţi). Nu mai simt dureri la picior, doar că mai este un pic umflat", a spus Halep, conform postului Digi Sport, înaintea plecării spre Doha. 

[citeste si]

Știri similare din categoria Sport Vezi toate articolele