DCNews Sanatate ISU Suceava, primul mesaj după ce a fost scăpată targa cu pacienta suspectă de coronavirus

ISU Suceava, primul mesaj după ce a fost scăpată targa cu pacienta suspectă de coronavirus

„În cursul zilei de astăzi, unitatea noastră a fost solicitată pentru preluarea pacientei respective și asigurarea transportului cu Autospeciala de Transport Personal și Victime Multiple (ATPVM) la spitalul de boli infecțioase din municipiul Iași.

La un moment dat, unul dintre paramedicii SMURD a alunecat pe platforma autospecialei, din cauza suprafeței alunecoase generate de temperaturile scăzute.

Regretăm acest incident, însă asigurăm cetățenii de faptul că pacienta nu a avut de suferit și nici colegul nostru, paramedicul SMURD. Mai mult, colegul nostru a depus tot efortul, pentru a-i asigura protecția", se precizează în comunicatul transmis, vineri seara, de ISU Suceava.

Știri similare din categoria Sanatate Vezi toate articolele