FĂRĂ COMENTARII: Băsescu le spune investitorilor arabi că e mai bine să vadă România din elicopter
Publicat pe 08 mar 2011, 16:16
„Dacă vreodată veţi vrea să vedeţi cu adevărat România, să nu mergeţi pe şosele, vă recomand un elicopter. Trebuie să vă spun că sunt un om care a circulat în ţară pe şosele foarte mult, dar niciodată nu am descoperit România cum am descoperit-o din elicopter. De când sunt preşedinte, circul des şi cu elicopterul“, a declarat şeful statului, marţi, la Forumul economic Consiliul de Cooperare al Golfului - România.
Agerpres îl citează pe preşedinte care mai spune că România este o ţară care are „munţi împăduriţi“ şi în care „apa minerală curge pe marginea drumului“, dar că ne lipseşte infrastructura de turism şi cea rutieră sau feroviară.