Viitorul - Botoșani, meci de infarct la Ovidiu. Victorie în ultimul minut

Foto fcviitorul.ro

Meci de infarct la Ovidiu, unde Viitorul a bătut-o pe Botoșani, dramatic, în minutul 4 de prelungiri.

Viitorul a câștigat ultimul meci al etapei a 25-a din Liga 1 cu 2-1 în fața lui FC Botoșani, după un final de foc. Campionii au dat lovitura decisivă în al patrulea minut de prelungiri, cu un gol direct la vinclu, la numai câteva secunde după o ratare mare a moldovenilor, care nu au putut profita de o greșeală a portarului Cojocaru, informează Digi Sport.

După victoria dramatică a Viitorului, singura echipă bucuroasă după acest scor este Astra Giurgiu, care e deja calificată în play-off.

Golurile victoriei Viitorului au fost semnate de Ianis Hagi (34) și Andrei Ciobanu (90+4), după ce Mihai Roman deschisese scorul pentru oaspeți (10).

Astfel, lupta pentru play-off va deveni una extrem de crâncenă în ultima etapă care se va desfășura săptămâna viitoare. Dinamo, Viitorul și Poli Iași se bat pentru două locuri de play-off.