Turneu Beijing. Simona HALEP - Rebecca Peterson, REZULTAT live în China

Simona Halep FOTO AGERPRES / EPA

Simona Halep (6 WTA) a înfruntat-o pe Rebecca Peterson (53 WTA), în primul tur al turneului de la Beijing. Sportiva noastră s-a impus fără probleme în două seturi, 6-1, 6-1.

HALEP - PETERSON - SET 2 - 6-1

6-1 Simona Halep câștigă partida

5-1 Simona va servi pentru a câștiga meciul

4-1 Cel mai greu game al meciului. Halep își face serviciul și se îndreaptă spre victorie

3-1 Primul game pentru suedeză în acest set

3-0 Românca se distanțează în setul secund

2-0 Simona revine fabulos! Sportiva din Suedia avea 40-0, dar Halep revine și face break-ul

1-0 Simona Halep va servi în setul secund. Sportiva noastră își face serviciul fără prea multe probleme

HALEP - PETERSON - SET 1 - 6-1

6-1 Set fără nicio istorie! Halep a defilat în meci

5-1 Peterson va servi pentru a rămâne în set

4-1 Break Simona Halep! Sportiva noastră defilează în primul set de la Beijing

3-1 Sportiva noastră își face serviciul și se desprinde din nou la două game-uri

2-1 Primul game reușit de sportiva suedeză

2-0 Simona începe excelent meciul și se desprinde

1-0

Știrea inițială:

Cele două sportive s-au mai întâlnit pe teren, în anul 2013, în primul tur al turneului de la Bastad, când Simona Halep a învins-o pe Peterson, cu scorul de 6-4, 6-0, într-o partidă care a durat o oră și nouăsprezece minute, informează Mediafax.

Dacă Halep va trece de Peterson, va evolua, în turul doi, cu câștigătoarea partidei dintre Ekaterina Alexandrova (39 WTA) și Bernarda Pera (81 WTA).