SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Simona Halep o întâlnește pe Serena Williams  în sferturile de finală de la US OPEN 2016. Meciul dintre Simona Halep și Srena Williams este transmis în direct, live video, la EUROSPORT miercuri la ora 02:00.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00.
Serena Williams câștigă meciul. Scor 3 - 6 în setul decisiv.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Simona câștigă la zero game-ul. Scor 3 - 5.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Serena câștigă la zero acest game. Scor 2 - 5.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Simona își adjudecă serviciul. Scor 2 - 4.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Scor 1 - 4, după două ore de joc.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Scor 1 - 3. Simona pierde punctul pe propriul serviciu.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Scor 1 - 2

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Scor 1 - 1. Simona a făcut două duble greșeli, dar își câștigă serviciul.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. A început setul al treilea. Serena își adjudecă serviciul. Scor 1 - 0

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Scor 6 - 4 în setul al doilea. Simona câștigă al doilea set după 65 de minute de joc.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Scor 2 - 6 în primul set.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Simona Halep va juca miercuri pentru a șaptea oară în sferturile de finală ale unui turneu de Mare Șlem. Simona Halep a ajuns în această fază la Australian Open în 2014 și 2015, la Roland Garros în 2014, la Wimbledon în 2014 și 2016 și la US Open în 2015 și 2016.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Serena Williams, care a jucat finale anul acesta la Australian Open și Roland Garros și a câștigat titlul la Wimbledon, o conduce pe Simona Halep cu 7-1 la meciurile directe.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Singurul succes al reprezentantei noastre a fost în 2014, la Turneul Campioanelor, în faza grupelor, cu 6-0, 6-2.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Anul acesta Simona Halep și Serena Williams s-au înfruntat în sferturi la Indian Wells, Serena impunându-se cu 6-4, 6-3.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Serena Williams este în mare formă la US Open, unde nu a pierdut maximum trei ghemuri pe set în cele patru tururi de până acum, dar fără a întâlni adversare de marcă (Ekaterina Makarova, Vania King, Johanna Larsson, Iaroslava Șvedova). Simona Halep a trecut de Kristen Flipkens, Lucie Safarova, Timea Babos și Carla Suarez Navarro, cedând un singur set, în fața unguroaicei Babos.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Serena Williams a învins-o, luni, în optimi, pe Iaroslava Șvedova, cu 6-2, 6-3.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Simona Halep, numărul cinci mondial, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului US Open după ce a învins-o pe Carla Suarez Navarro (Spania/N. 11), cu 6-2, 7-5.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Ilie Năstase a declarat marți că Simona Halep, care o va întâlni miercuri pe Serena Williams, traversează o formă sportivă bună având în vedere că în meciurile disputate până acum la US Open a pierdut doar un set.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. "A jucat de șapte-opt ori până în prezent cu Serena, e 7-1 acum în meciurile directe. Dar cele șapte nu contează, doar ultimul meci e important. E ca la neveste, am avut patru, dar doar ultima contează, știți cum e. Iar Simona este în formă bună, intră în meci foarte repede. În toate jocurile de până acum a pierdut doar un set", a spus Năstase.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la US OPEN ora 02:00. Meciul dintre Simona Halep - Serena Williams se va disputa miercuri la ora 02:00. Partida Simona Halep - Serena Williams o puteți vedea LIVE pe EUROSPORT.