LIVETEXT: SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA, la INDIAN WELLS

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA este semifinala cea mai așteptată de români de la Indian Wells. Meciul a început la ora 7:15.

LIVESCORE: SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA: 0-2 REZULTAT FINAL.

Setul doi:

Simona Halep - Naomi Osaka 0-6. GAME, SET, MECI ! Set pierdut la zero de Simona Halep. Meciul s-a  încheiat în aproximativ o oră.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-5. Meciul pare pierdut pentru Simona Halep.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-4. Un game mai bun pentru Simona Halep, însă Osaka se impune cu noroc.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-3. Un nou break realizat de Osaka. Simona Halep este la pământ.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-2. Osaka pare o piatră greu de spart în acest meci pentru Simona Halep.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-1. Osaka începe setul doi cu un break. Simona se află în dificultate.

Setul unu:

Simona Halep - Naomi Osaka 3-6. Game, SET ! Naomi Osaka a câștigat primul SET al meciului.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-1

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Cele două jucătoare s-au mai întâlnit de trei ori până acum, toate cele trei partide fiind câștigate de Simina Halep.

Naomi Osaka a surprins în această ediție a turneului de la Indian Wells, reușind să elimine nume mari precum Maria Sharapova, Agnieska Radwanska sau Karolina Pliskova.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA. Simona Halep se anunță însă un adversar mai dificil, iar vremea se pare că va ține cu jucătoarea româncă. Japoneza Naomi Osaka nu a ascuns faptul că îi este foarte la îndemână să joace pe căldură foarte mare, în timp ce jucătoarele europene au mari probleme cu temperaturile foarte ridicate. Osaka a profitat de temperaturile ridicate de până acum de la turneul din SUA și a eliminat nume grele rând pe rând.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 7.972.535 dolari, miercuri, după ce a învins-o pe croata Petra Martic, cu 6-4, 6-7 (5), 6-3.