Simona Halep - Madison Keys, scor final în Turneul de la Cincinnati

Simona Halep - Madison Keys, meci pentru calificarea în sferturile de finală

Simona Halep o va întâlni joi noaptea pe americanca Madison Keys,(18 WTA) în turul al treilea de la Cincinnati, meciul contând pentru calificarea în sferturile de finală a turneului. Partida este programată în jurul orei 2:00.

Simona Halep - Madison Keys. Simona Halep pierde meciul cu Keys, scor 5 -7 în setul al treilea.

Simona Halep - Madison Keys. Setul al doilea  este câștigat  de Simona, scor 6 3.

Simona Halep - Madison Keys. Simona pierde primul set, scor 1 - 6.

Simona Halep - Madison Keys. Simona Halep (27 de ani, 4 WTA) a trecut cu emoții de Ekaterina Alexandrova (24 de ani, 43 WTA) în trei seturi, 3-6, 7-5, 6-4, în urma unei patide care a durat  două ore și trei minute.

Simona Halep - Madison Keys. Madison Keys a învins-o, miercuri, pe rusoaica Daria Kasatkina, (41 WTA), cu 6-4, 6-1, într-o oră și un sfert. Madison Keys este cap de serie nr. 16 la turneul din Ohio.

Simona Halep - Madison Keys. Simona Halep și Madison Keys (24 de ani), s-au întâlnit de șase ori până în prezent, ultimele cnci partide fiind câștigate de Halepc. Ultima  întâlnire a avut loc în faza grupelor la Turneul Campioanelor de la Singapore,  ediţia 2016, când Halep a învins-o pe Keys cu 6-2, 6-4.

Simona Halep - Madison Keys. Madison Keys  a câștigat în fața Simonei în 2014, de la turneul de la Sydney. Atunci, Halep a pierdut în turul I cu 1-6, 4-6.

Simona Halep - Madison Keys. Halep are de apărat 585 de puncte pentru finala de anul trecut, pe care a pierdut-o în fața olandezei Kiki Bertens (6-2, 6-7, 2-6), ratând pentru  a treia oară titlul la Ohio.

Vezi și: Simona Halep - declarații după victoria grea cu Alexandrova: "Am simțit că voi fi peste ea"