SIMONA HALEP / IRINA BEGU LIVE SCORE finala dublu Shenzhen 14:40

Simona Halep şi Irina Begu le-au învins pe jucătoarele cehe de tenis Katerina Siniakova şi Barbora Krejcikova în finala de dublu de la Shenzhen.

SETUL 3 Simona Halep / Irina Begu LIVE SCORE   -   Katerina Siniakova / Barbora Krejcikova

0 - 0

SIMONA HALEP / IRINA BEGU LIVE SCORE finala dublu Shenzhen. Simona Halep a avut o zi grea, dar cu deznodământ fericit. A câștigat finala la simplu a turneului WTA de la Shenzhen (China). Româna a învins-o pe Katerina Siniakova, cu scorul de 6-1, 2-6, 6-0.

SIMONA HALEP / IRINA BEGU LIVE SCORE finala dublu Shenzhen. Jucătoarele cehe de tenis Katerina Siniakova şi Barbora Krejcikova vor fi adversarele româncelor Simona Halep şi Irina Begu în finala probei de dublu a turneului WTA de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 626.750 dolari.

SIMONA HALEP / IRINA BEGU LIVE SCORE finala dublu Shenzhen. În semifinale, Katerina Siniakova şi Barbora Krejcikova, principalele favorite, au trecut de cuplul Lesley Kerkhove (Olanda)/Lidia Morozova (Belarus) în trei seturi, 7-5, 3-6, 10-4, după o oră şi 24 de minute.

SIMONA HALEP / IRINA BEGU LIVE SCORE finala dublu Shenzhen. În prima semifinală, perechea formată din Simona Halep şi Irina Begu a trecut de Ana Blinkova (Rusia)/Nicola Geuer (Germania), în trei seturi, 6-2, 6-7 (4), 10-6.

SIMONA HALEP / IRINA BEGU LIVE SCORE finala dublu Shenzhen. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea rezultatul meciului la proba de dublu.