Simona Halep, cerută în căsătorie după victoria împotriva lui Pliskova

Simona Halep a învins-o pe Karolina Pliskova, în sferturile de finală de la Australian Open, şi s-a calificat, pentru prima dată, în semifinalele competiţiei.

Simona a revenit de la 0-3 în primul set şi a câştigat 9 game-uri consecutive, învingând-o lejer pe pe Karolina Pliskova.

Românca a reușit calificare, pentru prima dată, în semifinalele Australian Open.

Halep a obţinut victoria în două seturi, scor 6-3, 6-2, în 72 de minute.

Mesajele fanilor

"Halep e în punctul maxim. Să ne rugăm pentru Angela", "Simona, victorie extraordinară în fața Pliskovei. Ține-o tot așa! PS: Căsătorește-te cu mine!", "Simona Halep este extraordinară" și "Halep este exact ca vinul. Din ce în ce mai bună" au fost doar câteva dintre miile de mesaje postate de fani, potrivit GSP.

În semifinalele Australian Open, Simona Halep va juca împotriva nemţoaicei Angelique Kerber. Meciul va avea loc joi, 25 ianuarie, după ora 7:00.

Angelique Kerber a continuat în această dimineață forma incredibilă arătată în acest an.

Nemțoaica a învins-o pe Madison Keys în sferturile de finală de la Australian Open, scor 6-1, 6-2, după doar 51 de minute.