Simona Halep, accidentare la genunchi. Cum se simte jucătoarea noastră

Simona Halep s-a accidentat ușor la genunchi în timpul meciului câștigat la Polona Hercog la Miami 2019.

Simona Halep a vorbit, înaintea jocului de miercuri din sferturile de la Miami Open 2019, cu Qiang Wang (27 de ani, 18 WTA) despre problemele sale de la genunchiul stâng, apărute în maratonul cu Polona Hercog (93 WTA) din turul secund. Halep s-a impus atunci cu 5-7, 7-6, 6-2,

Mă simt bine, mult mai bine decât m-am simțit zilele trecute. A fost bine că am avut o pauză de o zi. Genunchiul este mai bine, chiar dacă mai resimt o stare de oboseală", a declarat Simona la Tennis Channel.

Halep s-a accidentat la genunchi în timpul victoriei cu Polona Hercog din turul al doilea de la Miami. Jucătoarea noastră a solicitat atunci intervenția medicului, însă a continuat partida pe care a și câștigat-o.

Simona Halep, 27 de ani, numărul 3 WTA, joacă miercuri, 27 Martie 2019, în sferturile de finlă la Miami Open contra chinezoaicei Qiang Wang, nr. 18 WTA. Partida este Live score pe DCNews, după ora 19:00.