ROMÂNIA U21 - GERMANIA U21 REZULTAT LIVE EURO 2019 - SEMIFINALE

ROMÂNIA - GERMANIA U21 - REZULTAT EURO 2019. Reprezentativa de tineret a României a întâlnit Germania U21 azi, de la ora 19, meci contând pentru semifinalele EURO 2019. Partida s-a încheiat cu scorul de 4-2 pentru Germania.

Min. 95 - Final de MECI! Românii sunt în lacrimi, pierd semifinala cu 4-2, în fața unei Germaniei, o mașinărie de fotbal, dar echipa noastră termină turneul cu fruntea sus! BRAVO BĂIEȚI!

Min. 94 - GOL Germania! Lovitură liberă perfect bătută de Amiri. Este 4-2, totul s-a terminat

Min. 92 - Pașcanu vede cartonașul roșu după ce a faultat un adversar în afara careului în postură de apărător

Min. 90 - GOL Germania. Waldschimdt marchează din lovitură liberă în ultimele minute ale meciului! Dramatism total

Min. 85 - Ocazie colosală pentru Germania! Românii sunt epuizați! Atacantul german a ratat singur cu portarul de la 10 metri, mingea a trecut mult peste poartă

Min. 70 - Ocazie mare pentru Germania! Waldschimdt trage puțin pe lângă poarta apărată de Radu

Min. 51 - GOL Germania. Waldschimdt înscrie din penalty după ce Ianis Hagi a faultat neinspirat în careu un adversar. Radu a fost aproape să pareze lovitura

Min. 45 - Pauză

Min 44 + 4 de prelungiri - Ocazie imensă Pușcaș! Lovitură superbă de cap, portarul Germaniei scoate în corner după un reflex incredibil

Min. 44 - GGOOOOOOLLLLL!!!! ULUITORRRR!!!! GOOOOOOL ROMÂNIA!!!! Ivan centrează după o lansare excepționare a lui Hagi iar Pușcaș marchează cu capul! NEBUNIE în Italia!

Min. 30 - OCAZIE mare pentru România! Șutul lui Băluță e scos cu greu

Min. 25 - GOOOOLLLL!!!! GOOOOOLLLL!!!! ROMÂNIA! PUȘCAȘ EGALEAZĂ DIN PENALTY!!!

Min. 23 - Bară România prin Pușcaș după ce Ianis a căzut în careu! Arbitrii analizează prin VAR dacă Ianis a fost faultat în careu! Emoții imense! PENALTY PENTRU ROMÂNIA! Cartonaș galben pentru Baumgartl. Moment foarte important

Min. 21 - GOL Germania. Amiri ia mingea de la mijlocul terenului, face o cursă în care nu poate fi oprit și înscrie. Germania conduce cu 0-1, imediat după ce Man a ratat o ocazie importantă. Moment dificil pentru România

Min. 16 - Meciul este echilibrat, România a început curajos. Pauză de hidratare după doar 16 minute

Min. 1 - A început partida. Este înfiorător de cald la Bologna, peste 38 de grade Celsius

Avem echipa de start a ROMÂNIEI:

ROMÂNIA: Radu - Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Florin Ștefan - Tudor Băluță, Cicâldău, Man, Ianis Hagi - Andrei Ivan, George Pușcaș

Germania: Nubel - Klostermann, Tah, Baumgartl, Mittelstadt - Max Eggestein - Neuhaus, Dahoud, Oztunali - Waldschimdt, Amiri

(w670)

ȘTIREA INIȚIALĂ:

ROMÂNIA - GERMANIA U21 - REZULTAT EURO 2019. Meciul cu Germania va reprezenta pentru jucătorii României cea mai importantă partidă din carieră. Tricolorii mici au reușit o performanță uluitoare, reușid să se califice în semifinalele EURO 2019, după ce au câștigat entuziasmant o grupă cu Franța, Anglia și Croația.

(w670) George Pu�

România U21 - Germania U21, meciul vieții pentru tricolori. REZULTAT SEMIFINALE EURO 2019

În jurul talentatei echipe a României s-a creat o emulație incredibilă, întreaga țară așteptând cu sufletul la gură semifinala cu Germania. Meciul se va disputa la Bologna iar în tribune sunt așteptați peste 20.000 de români.

După victoria extraordinară împotriva Angliei, așteptările sunt mari, însă din punct de vedere valoric Germania este marea favorită a partidei din această seară. Rămâne de văzut dacă Ianis Hagi, Pușcaș, Ionuț Radu și ceilalți elevi antrenați de Rădoi vor reuși să stopeze mașinăria de fotbal a Germaniei, principala favorită la câștigarea trofeului.

Cealaltă semifinală se va disputa între Franța și Spania de la ora 22:00.

Meciul se va disputa la Bologna, pe o temperatură extrem de ridicată, fapt care ar putea afecta ambele echipe. Partida dintre România și Germania, prima semifinală a EURO 2019 va începe de la ora 19:00. Înfruntarea poate fi urmărită la TVR, dar și în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.