România - Bosnia, Ianis Hagi, gol uluitor - Video. Aproape de Euro U21

Ianis Hagi (19 ani) a fost omul meciului România U21 - Bosnia U21 2-0, reușind un gol și o pasă decisivă. România este cu un pas mare în fața unei performanțe uriașe: calificarea la Campionatul European 2019 din Italia, o performanță unică în 20 de ani, dând astfel semne că țara noastră poate avea o nouă generație de aur.

Reușita lui Ianis din minutul 70, cea care a majorat avantajul "tricolorilor" a fost una magistrală! Mijlocașul a punctat superb, direct din corner, printr-o execuție care l-a derutat complet pe portarul advers, informează GSP.

Ianis a explicat la finalul partidei raționamentul care l-a împins să execute cornerul direct pe poartă: "Mai avem două meciuri, este foarte important să câștigăm ambele meciuri rămase (n.r - cu Țara Galilor și Liechtenstein).

De ce am ales să bat cornerul așa? A fost o inspirație de-a mea. M-am gândit încă din prima repriză, dar am așteptat a doua repriză când aveam vântul de partea noastră", a declarat Ianis Hagi.