Rezultatele zilei de miercuri, 2 februarie, din grupele Ligii Campionilor

Fotbal
Fotbal

Miercuri a avut loc cea de-a doua parte a etapei a doua din grupele Ligii Campionilor.

Cea mai spectaculoasă partidă a zilei de miercuri a fost cea dintre Liverpool și Salzburg, în care s-au marcat șapte goluri.

Liverpool a fost egalată după ce a condus cu 3-0. Campioana Europei a revenit în joc, prin golul lui Salah, marcat în minutul 69.

Inter Milano a marcat, în minutul 3, prin Lautaro Martinez, dar Barcelona a revenit după golul lui Suarez. Uruguayanul a marcat al doilea gol, în minutul 84, scrie Mediafax.

Grupa E
Genk – Napoli 0-0
Liverpool – Salzburg 4-3 ( Mane 9, Robertson 25, Salah 36, 69 / Hwang 39, Minamino 56, Haaland 60)

Grupa F
Slavia Praga – Borussia Dortmund 0-2 (Hakimi 35, 89)
Barcelona – Inter Milano 2-1 (Suarez 58, 84 / Martinez 3)

Grupa G
RB Leipzig – Olympique Lyon 0-2 (Depay 11, Terrier 65)
Zenit St. Petersburg – Benfica Lisabona 3-1 (Dzyuba 22, Dias 70-autogol, Azmoun 78 / De Tomas 85)

Grupa H
Lille – Chelsea 1-2 (Osimhen 33 / Abraham 22, Willian 78)
Valencia – Ajax 0-3 (Ziyech 8, Promes 34, van de Beek 67)

Runda a treia din grupele Ligii Campionilor se va desfășura între 22 și 23 octombrie.