Real Madrid, de nerecunoscut fără Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Real Madrid a pierdut la ultima fază a partidei, 0-1, partida cu Alaves, și a ajuns la 3 meciuri consecutive fără victorie sau gol marcat în La Liga.

Veniți după eșecul suferit în Ligă cu ȚSKA Moscova, 0-1, madrilenii aveau neapărată nevoie de victorie pentru a ieși din criza ultimelor săptămâni, a-și liniști fanii și a încerca să se distanțeze, măcar temporar, de Barcelona, informează GSP.

Nu a fost să fie nici pe terenul lui Deportivo Alaves, de departe revelația din actualul sezon. O posesie covârșitoare, de 70%, nu a fost confirmată și de un joc solid. Bale&Bezema&co. au dezamăgit crunt și au fost penalizați până la urmă în al cincilea minut al prelungirilor, când Garcia a înscris în urma unei faze fixe.

Real e pe 2, cu 14 puncte, însă Barcelona are un meci mai puțin. Catalanii joacă duminică pe terenul Valenciei și se pot distanța la 3 lungimi de rivală, mai scrie sursa citată.