RAPID - UTA. Derby DECIS în cinci minute. Luptă teribilă pentru promovare

Darius Muresan / 20 noi 2019 / 15:56

Rapid București s-a duelat azi cu liderul Ligii II UTA Arad.

Rapid s-a impus cu scorul de 2-0 și s-a apropiat la un singur punct de liderul UTA. Rapid are 31 de puncte, iar UTA 32, dar arădenii au un meci în minus.

Meciul a fost o restanță care s-a disputat azi. Partida s-a desfășurat pe stadionul din Regie iar Rapid s-a impus cu 2-0, scor stabilit încă de la pauză.

Golurile au fost marcate de Djuric în minutul 23 și de Hlistei, fostul jucător al UTA Arad, în minutul 28. După reușita din derby-ul Rapid - UTA, Hlistei a refuzat să se bucure.

Lupta pentru promovarea în Liga I este una teribilă, tot azi se va disputa meciul dintre Turnu Măgurele și Petrolul. În caz de victorie teleormănenii vor egala Rapidul la puncte iar Petrolul ar trece peste giuleșteni.