Rapid - Concordia Chiajna. Giuleștenii, demonstrație de forță

După remiza albă din prima etapă cu Farul Constanța, Rapid București a înregistrat prima victorie în Liga II. Giuleștenii s-au impus pe teren propriu, 3-1, împotriva Concordiei Chiajna.

Rapid a obținut prima victorie din acest sezon, în fața Concordiei Chiajna, echipă pe care Daniel Pancu, antrenorul giuleștenilor, o vedea favorită la promovare, informează GSP. Ilfovenii au început mai tare meciul și au marcat în minutul 10, prin Albu.

Rapidiștii au revenit și au înscris de trei ori până la pauză. Hlistei a egalat din penalty, în minutul 18, iar în minutul 23, Paliu a marcat în proprie poartă. Scorul final l-a stabilit Vlada, în minutul 32, după ce a împins cu genunchiul mingea, din 5 metri. După pauză, ambele echipe au încercat să mai marcheze, dar tabela a rămas nemodificată, mai scrie sursa citată.