PSG - Real Madrid, live Champions League, rezultat final. Duelul titanilor

PSG și Real Madrid s-au întâlnit în manșa secundă a optimilor de finală Champions League. Real s-a impus cu 1-2.

Min 90 - FINAL DE MECI! Real Madrid se califică

Min 81 - Real pare de neoprit! Lucas lovește din nou bara. Rămâne 1-2

Min 80 - GOOOL!!! Casemiro marchează pentru Real Madrid după un contraatac și un șut deviat. Calificarea este decisă, PSG e ca și eliminată!

Min 73 - Ocazie imensă pentru Benzema! PSG iese la joc și Real are tot mai multe spații

Min 70 - GOOOL!!! Cavani readuce PSG în joc după un corner și o bâlbâială în careul Realului. PSG speră deși joacă în 10 oameni

Min 68 - Ocazie imensă pentru Asensio! Real își putea dubla avantajul, dar Asensio a lovit bara

Min 64 - Cartonaș roșu pentru Verratti! Italianul vede al doilea galben pentru proteste și e eliminat. Misiune imposibilă pentru PSG din acest moment

Min 57 - Ocazie bună pentru Cavani care reia dintr-o poziție dificilă, șutul e blocat, va fi corner pentru PSG

Min 51 - GOOOL!!! Real Madrid deschide scorul. Ronaldo primește o centrare perfectă și marchează printr-o lovitură de cap. PSG trebuie să marcheze de 3 ori pentru a duce meciul în prelungiri

Min 50 - Ocazie mare pentru Real Madrid. Ronaldo reia cu capul puțin pe lângă poartă

Min 49 - PSG începe mai agresiv, dar nu reușește să pună în pericol poarta lui Navas

Min 45 - Pauză la Paris. Totul se va decide în repriza secundă

Min 42 - Șansă bună pentru Mbappe care trage în Navas din poziție laterală. A fost prima mare ocazie pentru PSG, cu 3 minute înaintea finalului reprizei

Min 41 - Incursiune excelentă în careu a lui Di Maria, dar faza nu a fost fructificată. Meci închis, din ce în ce mai greu pentru francezi

Min 30 - Kovacic vede galben după un fault dur la marginea careului. Lovitură liberă importantă pentru PSG, dar fără rezultat

Min. 23 - Lovitură liberă de la 30 de metri pentru PSG. Di Maria trage, dar mingea e deviată de zid, va fi corner pentru PSG

Min 18 - Primul galben al meciului. Verratti vede galben după o intrare dură asupra lui Casemiro și blochează un contraatac al Realului

Min. 16 - Ocazie URIAȘĂ a lui Ramos. Servit de Asensio, Sergio Ramos trage din 6 metri în portar. Real ratează șansa să deschidă scorul

Min, 10 - Benzema are o poziție bună de șut, dar ratează execuția, va fi corner pentru Real Madrid

Min. 5 - Meciul începe deschis, ambele echipe atacă, Real joacă la off-side. Ne așteptăm la o partidă cu goluri

Știrea inițială

ECHIPELE DE START

PSG:

Areola - Alves, Silva, Marquinhos, Berchiche - Verratti, Motta, Rabiot - Di Maria, Cavani, Mbappe

Real Madrid:

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Lucas, Casemiro, Kovacic, Asensio - Benzema, Ronaldo

PSG - REAL MADRID, CHAMPIONS LEAGUE, rezultat. Duelul dintre PSG și Real Madrid este de departea ce mai așteptată încleștare a UEFA Champions League. Meciul este decisiv pentru ambele formații.

PSG - REAL MADRID, CHAMPIONS LEAGUE, rezultat. Dacă în manșa tur, la Madrid, Real s-a impus cu 3-1, PSG are nevoie de o victorie cu 2-0 pentru calificare, 3-1 pentru a duce meciul în prelungiri sau o diferență de trei goluri. Pare o misiune extrem de grea. Francezii plătesc tribut finalului de meci de la Madrid unde deși au deschis scorul au primit 2 goluri în ultimele minute.

PSG - REAL MADRID, CHAMPIONS LEAGUE, rezultat. Francezii au mai eliminat Real Madrid de două ori, în 1993 și 1994. Pentru ambii antrenori această partidă e decisivă. Unai Emery, cu toate că nu are cum să mai piardă titlul în Franța, este tot mai des criticat pentru parcursul din Liga Campionilor, un obiectiv pentru PSG care a cheltuit sume colosale pe transferuri. Nici Zidane nu stă mai bine. Ca și ieșit din lupta pentru titlu în Spania și din Cupa Regelui, singurul obiectiv al Realului rămâne Champions League.

PSG - REAL MADRID, CHAMPIONS LEAGUE, rezultat. Din păcate, pentru PSG, Emerey nu îl va putea folosi în această seară pe Neymar, jucătorul care a costat-o pe PSG 222 de milioane de euro.

PSG - REAL MADRID, CHAMPIONS LEAGUE, rezultat. Meciul dintre PSG și Real Madrid se va disuta la Paris, în această seară, de la ora 21:45. Partida va fi transmisă de Pro TV, dar și în format live text pe WWW.DCNEWS.RO.