PSG - AS Monaco 3-3. Fiecare gol a adus o răsturnare de situație pe Parc des Princes

Paris Saint-Germain a remizat, acasă, cu AS Monaco, în etapa a 20-a a Ligue 1.

Paris Saint-Germain, campioana din ultimii ani ai Ligue 1, a terminat la egalitate meciul de acasă cu AS Monaco, scor 3-3, conform Agerpres. Monegascii trec printr-o perioadă de renaștere sub comanda noului antrenor, fostul selecționer al Spaniei, Robert Moreno.

Neymar Jr. a fost omul partidei din capitala Franței, după a reușit o dublă, fiind implicat în toate golurile echipei sale. Brazilianul a marcat în minutele 3 și 41, ajutând și la reușita din minutul 24, care a fost un autogol.

1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 3-3

Monaco a jucat foarte bine pe Parc des Princes, marcând în minutul 7 prin Martins. Ben Yedder a reușit să ducă echipa sa în avantaj în minutul 13. Cu toate acestea PSG a întors scorul, făcând 3-2.

Islam Silmani a stabilit scorul final în minutul 70, reușind să scoată un punct pentru monegasci. Cele două formații se vor înfrunta din nou miercuri, acasă la Monaco, în cadrul unei partide restanță din etapa a 15-a a Ligue 1.