Politehnica Iaşi - FC Voluntari rezultat final, etapa a 21-a

Fotbal
Fotbal

Politehnica Iaşi a terminat la egalitate cu FC Voluntari, scor 2-2 (1-0), vineri seara, în Copou, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal.

Ieşenii au deschis scorul prin costaricanul Dylan Flores (45+1), dar ilfovenii au întors scorul după pauză în decurs de câteva minute, prin dubla lui Alexandru Tudorie (56, 59 - penalty), al doilea gol venind după un henţ comis de Platini. Poli Iaşi a reuşit egalarea în finalul partidei, prin camerunezul Lewis Enoh (88), care a dejucat pasul la ofsaid al echipei oaspete. Enoh fusese introdus pe teren în min. 74, în locul lui Andrei Cristea.

Poli Iaşi e neînvinsă de cinci etape, având trei victorii şi două egaluri. FC Voluntari a primit din nou gol pe finalul partidei, aceste fiind al optulea meci în care încasează gol în ultimele zece minute. În tur, Poli Iaşi s-a impus cu 3-2, printr-un gol marcat în prelungiri.

CSM Politehnica Iaşi - FC Voluntari 2-2 (1-0), Stadion Emil Alexandrescu - Iaşi

Au marcat: Dylan Flores (45+1), Lewis Enoh (88), respectiv Alexandru Tudorie (56, 59 - penalty).

Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)

Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Viorel Anghelinei (Galaţi) - LPF.