Pintilii, după înfrângerea cu Guimaraes: Mă retrag! Becali: Mai bine că se lasă

FCSB a fost învinsă în Portugalia de Vitoria Guimaraes, scor 1-0, dar meciul se putea termina lejer cu o diferență de cinci goluri pentru portughezi. FCSB a fost eliminată din Europa League și și-a ratat obiectivul pentru care Becali a sacrificat campionatul.

Înlocuit la pauză cu Harlem Gnohere, căpitanul Mihai Pintilii nu s-a putut abține și, în ultimele minute ale partidei, a fost surprins de camerele TV în timp ce avea un dialog cu cineva din apropierea băncii, iar semnele și ceea ce i se putea citi pe buze lăsau clar să se înțeleagă că e gata să renunțe, informează GSP.

„Hai acasă!" și „Gata, mă las", tot repeta Mihai Pintilii.

La aflarea veștii, Gigi Becali l-a atacat pe căpitanul echipei sale.

„Păi, și dacă Pintilii se lasă noi ce putem să facem? E milionar, are 35 de ani, ce poate să facă Pintilii. Pe mine mă interesează ce spune Pintilii acum? Vrei să vorbim despre el? Are vreo 4-5 kilograme în plus. Pintilii, dacă joacă așa, cu kilogramele astea, mai bine să se lase!", a spuns Becali, potrivit sursei citate.