PAOK: Răzvan Lucescu, înfrângerea dramatică înaintea finalei pentru titlu

Razvan Lucescu

PAOK Salonic a pierdut dramatic în Cupa Greciei, chiar înainte de meciul care poate decide titlul de campioană a Greciei, din acest weekend, împotriva lui Olympioakos.

PAOK Salonic, cu Alin Toşca integralist, a pierdut, miercuri seară, manşa tur a sferturilor de finală ale Cupei Greciei, 1-2 pe terenul lui Panionios, şi a pus capăt unei serii de şase meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile, informează Prosport.

La trei zile după ce a scos un egal în inferioritate numerică pe terenul rivalei AEK Atena, 1-1, Răzvan Lucescu a odihnit mulţi dintre titulari, iar strategia nu s-a dovedit foarte inspirată. Chiar dacă a deschis scorul în minutul 57, prin atacantul Swiderski, PAOK a fost egalată în minutul 74, când gazdele au punctat prin Durmishaj. Meciul se ducea spre un 1-1, Lucescu Jr. i-a aruncat în luptă pe El Kaddouri şi Akpom, dar Panionios a dat lovitura în primul minut de prelungiri, când Stavropoulos a înscris pentru 2-1, mai scrie sursa citată.