Moment istoric în Liga 1 - FCSB e pe ultimul loc, după 7 etape

Începând din minutul 19 al meciului Dinamo - Hermanstadt, FCSB a trecut pe ultima poziție a clasamentului Ligii 1.

Conducând cu 1-0 din minutul 19, Dinamo a trecut peste FCSB în clasament, pasându-i ultima poziție. Trebuia doar să obțină victoria, care e venit, confortabil, până la urmă. Scorul a fost majorat în minutul 65, când Nistor a făcut 2-0, iar Klimavicius a definitivat victoria în minutul 74.

Hermenstadt a trecut pe lângă egalare în nimutul 56, când au ratat un penalty. O victorie în 7 partide şi un golaveraj horror, 7-16, este linia de clasament a vicecampioanei, după 7 runde.

Echipa lui Gigi Becali este pe ultimul loc în Liga 1, lucru care nu s-a mai întâmplat niciodată, după 7 etape, în istorie! FCSB are o victorie chinuită cu Hermannstadt, scor 4-3, și a mai luat un punct din confruntarea cu Sepsi, patru puncte până acum. Dinamo a luat 3 puncte după meciul cu sibienii și a ajuns de pe 14 pe locul 9.

La începutul acestei ediții de campionat, FCSB era creditată cu șansa a doua la câștigarea trofeului, după CFR Cluj și la egalitate cu U Craiova.