Man United - Wolves 1-0. Victorie amară pentru Solskjaer, care l-a pierdut pe Rashford

Manchester United a învins, pe teren propriu, Wolverhampton și a trecut mai departe în Cupa Angliei.

Manchester United și-a asigurat locul în turul al patrulea al Cupei Angliei, după ce a învins Wolverhampton, cu 1-0, însă l-a pierdut pe Marcus Rashford, după o accidentare, conform Agerpres.

Juan Mata a reușit să înscrie unicul gol al partidei în minutul 67, după o greșeală în apărare care a dus la un contraatac al formației de pe Old Trafford.

Victorie amară

Cu toate acestea, accederea în următoarea fază a competiției a fost umbrită de accidentarea lui Marcus Rashford, autorul a 19 goluri în 30 de meciuri, în acest sezon. Tânărul internațional englez a fost menajat pentru derby-ul cu Liverpool de duminică.

Introdus pe teren în a doua repriză, Rashford s-a lovit la spate și a fost înlocuit după doar 15 minute de joc, în minutul 80.